ÖMÜR TEŞİ 2003 Yılında Susurluk Teknik Lisesinde Bilgisayar bölümüne başladım. Eğitim / Öğretim hayatıma Bilgisayar bölümünde devam etmem nedeniyle programlama ile tanıştım ve bu alana yöneldim. 4 Yıllık lise öğrenimim boyunca Basic, C, C++, C# ve php dilleri ile ilgilendim ve çeşitli uygulamalar hazırladım.

Programlamaya olan ilgim nedeniyle Balıkesir Üniversitesi, Gönen Meslek Yüksek Okulunda Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümünü tercih ettim ve Üniversite eğitimimi burada tamamladım. Üniversite'de lise yıllarımdan farklı olarak Java ve Visual Basic dilleriyle haşır neşir oldum. Bu yıllarda (2008) programlama ile ilgili bildiklerimi paylaşmak amacıyla www.webdeders.com sitesini kurdum. Başlarda makale tabanlı bir içeriğe sahip olan site, yüksek hızlı internetin yaygınlaşması ve video izleme alışkanlığının yayılması nedeniyle kısa sürede videolu eğitim portalına dönüştü. Paylaştığımız özgün içeriklerinde etkisiyle, alanında popüler sitelerden biri haline gelen proje hala yayındadır. Üniversite eğitimimi sonlandırmamın ardından 15 Aylık vatani görevimin acemi birliğini Isparta'da, usta birliğini Mardin'de yaptım ve askerliğimi tamamladım.

Askerlik sonrasında bir müddet Freelance olarak çalıştım. Aralık 2011'de İstanbul'a yerleştim ve Reseptör Dijital Medya'da Php Developer pozisyonunda çalışmaya başladım ve 2 yıl burada çalıştım, ardından Commodore 34 şirketinde 2 yıl ve son olarakta Scope Digital'de çalıştım ve halen bu şirkette görevime devam ediyorum. Çalıştığım projelerde Php, Mysql, Laravel, Zend, CodeIgniter veya benzeri bir Framework, Html, Css, Javascript ve jQuery teknolojilerini kullanıyorum.